Pn – Pt: od 8:00 do 16:00 | Sob: od 8:00 do 14:00   + 48 885 318 260   biuro@pol-drew.eu

Ekogroszek

Paliwo stałe, jakim jest ekogroszek staje się coraz bardziej popularnym źródłem ogrzewania polskich domów. Żeby zrozumieć ten trend, należy wiedzieć czym jest ekogroszek i jaka jest jego charakterystyka.

Ekogorszek wytwarzany jest  z węgla kamiennego. Węgiel poddawany jest procesowi kruszenia, a następnie przesiania i płukania. W ten sposób otrzymujemy produkt o znacznie mniejszej zawartości zbędnych, szkodliwych substancji, miału, czy frakcji niepalnych. Dzięki temu spalanie ekogroszku jest znacznie bardziej ekologiczne, niż węgla. Spalany ekogroszek emituje o wiele mniej dwutlenku węgla, dymu, pyłów, tlenków siarki, czy dioksyn. Pali się długo, emitując dużo ciepła, a nie pozostawiając tyle popiołu, co podczas tradycyjnego spalania węgla. Kotły przystosowane do spalania ekogroszku mają wyższą sprawność, ich obsługa nie wymaga zbyt wiele pracy (ilość pozostałości w postaci popiołu jest znacznie mniejszy, niż w przypadku pieca węglowego) oraz zapewniają niższe koszty eksploatacji.

Kiedy kupować ekogroszek?

Wielu naszych klientów z Kotliny Kłodzkiej i okolic, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta przestaje myśleć o ogrzewaniu swojego domu. Są zmęczeni okresem grzewczym i chcieliby odpocząć od ciągłej potrzeby zasilania swoich pieców w domach i biurach. A jest to najlepszy moment na zakup ekogroszku. Przełom wiosny i lata to okres, w którym ceny ekogroszku spadają, a sam ekogroszek jest odpowiednio suchy. Wtedy należy zacząć zastanawiać się nad zrobieniem odpowiednich zapasów na zimę. Zachęcamy do odwiedzenia nas w tym okresie lub skontaktowania się z nami telefonicznie. Oferujemy dowóz naszego ekogroszku na terenie całej Kotliny Kłodzkiej i okolic – Kłodzko, Bardo, Boguszyn, Ołdrzychowice Kłodzkie, Srebrna Góra, Polanica Zdrój, Mikowice, Dębowina, Żelazno, Marcinów, Złoty Stok, Lądek Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Krosnowice, Gorzanów, Pławica, Długopole Zdrój, Ząbkowice Śląskie, Braszowice, Kamieniec Ząbkowicki, Jaszkowa Dolna, Wojciechowice, Ławica, Młynów, Szalejów Dolny, Sokołówka.

Dlaczego nasz ekogroszek?

Od ponad 10 lat zapewniamy naszym klientom ekogroszek od najlepszych producentów. Przez lata wyselekcjonowaliśmy najlepsze marki, których produkty i najwyższa jakość zapewniają nam stabilną pozycję na rynku. Sprzedawany przez nas ekogroszek ma niską zawartość popiołu, a spiekalność jest praktycznie niezauważalna. Posiadamy ekogroszek przesiewany, jak również odkamieniany powietrznie. W naszej ofercie znajdą Państwo ekogroszek znanych producentów:

  • Ekogroszek Karlik,
  • Ekogroszek Sobianek,
  • Ekogroszek Energo,
  • Ekogroszek Ekoret,
  • Ekogroszek Pieklorz,
  • Ekogroszek Porto Polo.
EKOGROSZEK-WORKOWANY-TYGRYS-SOBIANEK-EKO-WEGIEL
EKO-GROSZEK-SOBIANEK-PANTERA-27MJ-WEGIEL-WORKOWANY

Ekogroszek Tygrys - Sobianek

Ekogroszek Pantera - Sobianek

EKOGROSZEK-SOBIANEK-LEW-WEGIEL-WORKOWANY-29-27-MJ-Granulacja-5-25-mm
slider_www_0003_Warstwa-6

Ekogroszek Lew - Sobianek

Ekogroszek Extra Premium+ - Energo Bielsk

Exclusive Mockups for Branding and Packaging Design
Exclusive Mockups for Branding and Packaging Design

Ekogroszek - Grizzly

EKOgrosik

ekogroszek-popularny-maly
ekogroszek-karlik-26mj-parametry-jak-skarbekworki-25kg-cala-pl

Ekogroszek Popularny - Energo Bielsk

Ekogroszek - Karlik

Kupując u nas masz pewność, że Twój piec na ekogroszek dostanie to co najlepsze!

POLSKA GRUPA GÓRNICZA

Zamknij

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie