Pn – Pt: od 8:00 do 16:00 | Sob: od 8:00 do 14:00   + 48 885 318 260   biuro@pol-drew.eu

Drewno opałowe i rozpałkowe do pieców CO i kominkowe

Kominki w naszych domach i altankach spełniają dwie podstawowe funkcje. Są piękną i klimatyczną dekoracją, która szczególnie w okresie zimowych przykuwa uwagę wszystkich domowników, ale również źródłem ciepła, przy którym zbiera się cała rodzina, aby się ogrzać po mroźnym spacerze przy kubku ulubionego ciepłego napoju. Abyśmy mogli cieszyć się naszym domowym ogniskiem musimy pamiętać o źródle ciepła, które powinno być dobrej jakości.

Choć mało osób o tym myśli, drewno do kominka musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinno być suche. Dlaczego? Suche drewno jest w stanie wygenerować więcej ciepła i spalać się znacznie wydajniej niż drewno wilgotne. Opał do kominka powinien też zawierać mało żywicy. Najmniej żywicy zawierają drzewa liściaste. Wybór odpowiedniego drzewa do kominka pomoże uzyskać nam oczekiwany efekt. Jeśli zależy Ci na dużej ilości ciepła to Twój wybór powinien paść na grab. Drewno kominkowe z tego drzewa skutecznie ogrzeje pomieszczenie, w którym znajduje się Twój kominek. Jeśli jednak bardziej zależy Ci na atrakcyjnych płomieniach, to zastanów się nad dębem albo bukiem.

Firma Pol-drew Polskie Składy Opału zapewnia wyselekcjonowane drzewo opałowe iglaste i liściaste do Twojego kominka. Na życzenie klienta docinamy drewno opałowe na wymagany wymiar. Umożliwiamy zakup w workach + – 30l Dowozimy opał na terenie całej Kotliny Kłodzkiej: Kłodzko, Bardo, Boguszyn, Ołdrzychowice Kłodzkie, Srebrna Góra, Polanica Zdrój, Mikowice, Dębowina, Żelazno, Marcinów, Złoty Stok, Lądek Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Krosnowice, Gorzanów, Pławica, Długopole Zdrój, Ząbkowice Śląskie, Braszowice, Kamieniec Ząbkowicki, Jaszkowa Dolna, Wojciechowice, Ławica, Młynów, Szalejów Dolny, Sokołówka. Mamy bardzo atrakcyjne ceny drewna opałowego. Zadzwoń i spytaj o ofertę dla Ciebie.

POLSKA GRUPA GÓRNICZA

Zamknij

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie